אתר מידע לחולים: מחלות לב - הפרעות בקצב הלב, בעריכת פרופ' תרצה פוקס
מחלות לב
ייעוץ רפואי
אקטואליה
חדש באתר

צינטור וירטואלי

"חבר קופת חולים" - שיר סטירי מאת פרופ' דוד מוסקונה

פורומים חדשים

פורום 1:

שאלות ותשובות עם פרופ' פוקס

פורום 2:

פורום חופשי להחלפת רשמים ודעות על מחלות לב, קוצבים, אבלציה והפרעות קצב לב

 

לפרטים נוספים אודות הפורומים...

כדאי לדעת
מה זה אלקטרופיזיולוג?

 

 
מוות פתאומי בספורטאים
מוות פתאומי בספורט
 • הקדמה
  מוות בספורט - מדוע?
 • מחלות לב בספורטאים
 • מוות בספורטאים
  עם מחלות לב
 • מוות בספורטאים
  ללא מחלות לב
 • מדיניות ממשלתית
 • כיצד מדיניות ממשלתית משפיעה על מוות בספורט?
 • ספורטאים מפורסמים
 • דוגמאות

  --- Reggie Lewis

  --- מני לוי

 • רג'י לואיס - Reggie Lewis

  נבחרת סלטיקס, בוסטון - Boston Celtics

  רג'י לואיס, שחקן נבחרת סלטיקס שבבוסטון, ארה"ב, התמוטט בעת משחק כדורסל מקצועי בתחילת שנת 1993. בעקבות ארוע זה עבר השחקן מספר בדיקות רפואיות, וחזר למגרש המשחקים. שלושה חודשים אחר כך, ב-27 ליולי 1993, התמוטט רג'י לואיס שנית בעת אמון. חבריו למגרש המשחקים החלו בפעולות החייאה, והשחקן הובהל לבית החולים. בבית החולים לא הצליחו להחיות את לואיס, והוא מת כעבור כשעתיים.

  בחודש מרץ של אותה שנה, נראה לואיס מבולבל בעת אימון שגרתי, והתלונן על סחרחורות. חודש אחר כך, הוא התמוטט בעת משחק פומבי, אשר בעקבותיהם החל לואיס בסדרה של בדיקות בידיהם של שלוש קבוצות של רופאים, שתים מהם בבוסטון, ואחת מלוס אנג'לס שבקליפורניה.

  ד"ר גילברט מדג' (Dr. Gilbert Mudge) , מנהל המערך הקרדיולוגי של בית חולים בריגהם אנד וומנס (Brigham & Women's) , שטיפל ובדק את השחקן לאחר ההתמוטטות הראשונה, הגיע למסקנה שהשחקן התעלף כתוצאה מבעייה נוירולוגית, והתיר לו להמשיך לשחק. רופא הקבוצה, ד"ר ארנולד שלר (Dr. Arnold Scheller) , לא חש בנח מחוות דעת זו, ויזם קשר נוסף עם עוד מספר קרדיולוגים בכירים באיזור בוסטון. קרדיולוגים אלה הביעו את החשש שלואיס סובל מהפרעות קצב לב קטלניות ושאסור לו לעסוק יותר בספורט, ובוודאי שלא בספורט תחרותי. ד"ר שלר שלח אותו לבדיקות נוספות אצל קבוצת קרדיולוגים נוספת בקליפורניה שבחוף המערבי. אף אלה הגיעו למסקנות דומות.

  בעקבות ממצאים אלה, ד"ר שלר הודיע בראיון לטלויזיה כי על אף הצער שבדבר, כנראה שלואיס לא יוכל להמשיך את הקרירה שלו כשחקן כדורסל מקצועי. בעקבות הודעה זו, כינס ד"ר מדג' מסיבת עיתונאים משלו, והודיע כי אין כל נזק לליבו של לואיס ושהוא יכול לחזור לשחק ללא הגבלה.

  נבחרת הסלטיקס בחרה את האבחון של ד"ר מדג', והותר ללואיס לעלות חזרה למגרש המשחקים. זאת היתה טעות פאטלית שעלתה בחייו של שחקן צעיר ומוכשר זה.

  חזרה לראש הדף

  ייעוץ רפואי אישי
  בי"ח אסף הרופא:
  (08) 977-9730
  מרפאה פרטית:
  (03) 616-4042

  רג'י לואיס

  רג'י לואיס בכותרות העיתונות

  רג'י לואיס

  בעת גיחה לסל

  למידע נוסף

  הקשת שמו של Reggie Lewis במנועי חיפוש באינטרנט, יעלו אתרים רבים שנכתבו אודותיו ולזכרו. להלן, קישור אחד לדוגמא למאמר מסכם (באנגלית) אודותיו.

   

  קובץ pdf