טכיקרדיה בתחילת היריון

פורום זה מיועד לשאול שאלות כלליות ובעלות עניין לכלל הציבור בנושא מחלות לב והפרעות קצב לב. הפורום אינו תחליף לייעוץ מקצועי מסודר אצל רופא קרדיולוג

מנהל: פרופ. תרצה פוקס

ליה

טכיקרדיה בתחילת היריון

הודעהעל ידי ליה » 24 מרץ 2014, 17:50

שלום רב,
אני בת 26 נכנסתי להיריון לאחר הפלה ספונטנית. כרגע לאחר בדיקת אולטרסאונד שבוע 4 ו5 ימים. אמש חשתי ברע ושמתי לב שהדופק שלי גבוה וחזק. חשבתי שאולי מדובר בחרדה או מתח אך היות והייתי רגועה מאד, והדופק עדיין המשיך לעלות ל140 ו150 אז נסעתי למיון.
במיון הייתי מחווברת למוניטור 4 שעות והדופק ירד ל100 - 90. אמרו לי שמדובר בסינוס טכיקרדיה ושבמידה וזה יחזור לקחת דרלין.
הבדיקות יצאו תקינות - אתמול.
לפעמים אני מרגישה שהלב יוצא מהחזה ומפעפע אך אני מבינה שזה לא חמור ונרגעת. מניחה שהכל מלחץ. דבר אחד, לפני כחצי שנה ביצעתי אקו בעקבות מתח ודופק מהיר (לא כמו אתמול, הרבה יותר מתון) והתגלתה אי ספיקה קלה המסתם הטריקוספידלי ובמיטרלי. לחץ ריאתי 27 .

לאחר כל האירועים האחרונים, אני חוששת שזה לא מלחץ. בדרך כלל אני סובלת מלחץ דם נמוך, האם זה לא מוסכן כל השינויים האלה?
האם מדובר בבעיה לבבית או שיכול להיות שזה מההיריון?
האם זה בטוח לקחת את התרופה ומאיזה דופק כדאי?

תודה רבה!!

סמל אישי של המשתמש
פרופ. תרצה פוקס
מנהל פורום
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופ. תרצה פוקס » 08 יוני 2014, 13:19

שלום
בזמן הריון, הדופק גבוה יותר. יש בדרך כלל גם אנמיה וגם זה מגביר את הדופק. אין סיבה להילחץ. אפשר לקחת דרלין כאשר הדופק מהיר ומפריע לתפקוד היומי.
בברכה,
פרופ' תרצה פוקס
מנהלת היחידה להפרעות קצב לב
בית חולים אסף הרופא

מרפאת בית חולים: 08-977-9730 מרפאה פרטית: 03-616-4042
למידע נוסף ואתר על מחלות לב והפרעות קצב לב

חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/Prof.Fuchs

חזור אל “שאלות ותשובות עם פרופ' תרצה פוקס”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים