פעימות מוקדמות

פורום זה מיועד לשאול שאלות כלליות ובעלות עניין לכלל הציבור בנושא מחלות לב והפרעות קצב לב. הפורום אינו תחליף לייעוץ מקצועי מסודר אצל רופא קרדיולוג

מנהל: פרופ. תרצה פוקס

איה

פעימות מוקדמות

הודעהעל ידי איה » 12 פברואר 2017, 22:47

שלום רב,

לפני כ-4 שנים עברתי ניתוח בהרדמה מלאה, וכנראה מהלחץ שהייתי בו כשהתעוררתי התחלתי להרגיש כאילו הלב מפסיק לפעום מידי כמה זמן. לאחר מכן נודע לי שזה מכונה פעימה מוקדמת. מאז, אושפזתי לבירור והכל יצא תקין. עשיתי הולטר ליום שבמהלכו לא היו לי פעימות מוקדמות. לפני כ-3 שנים עשיתי גם אקו לב שגם הוא היה תקין.

מאז, הפעימות ממשיכות להופיע, לפעמים שאני בלחץ או מתאמצת אפילו כמה פעמים אחת אחרי השניה זה ממש מלחיץ ומרגיש שיש משהו לא בסדר בלב.

אשמח לדעת כמה פעמים ביום מותר שזה יתרחש? בנוסף האם יש בדיקות נוספות שכדאי לבצע כדי לראות למה זה לא נעלם? האם יש תרופות שניתן לקחת כדי למנוע הישנות הפעימות המוקדמות? האם כדאי לבוא למומחה קרדיולוג באלקטרופיזיולוגיה?

רוצה לציין שזה ממש משבש לי את סדר היום, עד כדי הימנעות מפגישות, הימנעות מכניסה להריון ובכלל מכל מאמץ גופני שיכול לגרום להופעה חוזרת של הפעימה המוקדמת. הבנתי גם שכדאי להימנע מקפאין. האם יש עוד משהו שכדאי להימנע ממנו?

תודה מראש,
איה

סמל אישי של המשתמש
פרופ. תרצה פוקס
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: פעימות מוקדמות

הודעהעל ידי פרופ. תרצה פוקס » 06 מרץ 2017, 11:04

שלום,
נראה שיש פעימות מוקדמות בודדות ואת מאוד רגישה לפעימות.
אם לא תפסו בהולטר, ניתן להתחבר למכשיר שנקרא לופ ריקורדר למשך חודש וכל פעם שאת מרגישה פעימה, את לוחצת על כפתור ומשדרת למוקד שרואה את האקג שלך באותו זמן.
כדאי להפחית צריכת קפאין. אם הלב תקין, זה בוודאי לא סיבה לא להיות בהריון.

בהצלחה
בברכה,
פרופ' תרצה פוקס
מנהלת היחידה להפרעות קצב לב
בית חולים אסף הרופא

מרפאת בית חולים: 08-977-9730 מרפאה פרטית: 03-616-4042
למידע נוסף ואתר על מחלות לב והפרעות קצב לב

חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/Prof.Fuchs

חזור אל “שאלות ותשובות עם פרופ' תרצה פוקס”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד