בירור בעיה לבבית

פורום זה מיועד לשאול שאלות כלליות ובעלות עניין לכלל הציבור בנושא מחלות לב והפרעות קצב לב. הפורום אינו תחליף לייעוץ מקצועי מסודר אצל רופא קרדיולוג

מנהל: פרופ. תרצה פוקס

תהאני

בירור בעיה לבבית

הודעהעל ידי תהאני » 08 נובמבר 2017, 15:05

שלום רב,
אשמח לקבלת ייעוץ והכוונה לאור הסיפור שלי( בת 30.5):
בשנתיים האחרונות אני סובלת מפלפטציות ודופק מהיר שהחמיר מאוד בתקופה בה הייתי בהריון (ילדתי בדיוק לפני שנה)
דאגתי לעשות בירור מקיף של אקו, מבחן מאמץ, הולטר 24 שעות והולטר ארוך יותר של 12 יום.
המאמצים בגדול תקינים. מלבד הפרעות הולכה בלילה ובשעות הבוקר המוקדמות (מסוג :Second degree AVB Wenckebach) וסינוס טכקרדיה.
לאחרונה בשלושה החודשים האחרונים, אני חשה ממש רע. סובלת מדופק מהיר לפעמים, פלפטציות בעיקר בזמן שכיבה, קושי במאמץ, למשל לעלות 30 מדרגות אני מרגישה קוצר נשימה ודופק מהר ולחץ בחזה. בנוסף יש לי הרגשה של דופק ופלפטציות גם כשאני משנה תנוחה, למשל מישיבה לעמדיה או שכיבה לישיבה וכו'. אני דואגת למדוד גם את הדופק ולפעמים (לא תמיד) רואים שהדופק עולה מישיבה לעמידה ביותר מ30 פעימות. בימים כאלה הלכתי כמה פעמים למרפאה ועשיתי אקג ששם היה רשום מהמחשב QT קצר. זה הופיע פעמים בקופת חולים, באותה קופת חולים. ושהרופא הקרדויולג שלי חישב את זה אמר לי שQTC היה 350 ובפעם השנייה היה 410. בהתחלה הרופא אמר לי שזה יכול לעשות דום לב ואז חזר בו כי לא מדובר כאן בתסמונת הגנטית של QT קצר, כי זה הופיע רק לאחרונה ואני כבר שנתיים עושה אקג.
אני שולחת לך את המייל כי אני חוששת שהרופאים מפספסים משהו והיום ספציפית עמדתי וחיכיתי למעלית בדרכי לעבודה ופתאום הייתה הרגשה שמשהו בצד ימין מפסיק לספק דם ללב ושהוא הפסיק לפעום והייתה חולשה נוראית ברגלים ותחושה של צמרמורת של כמעט עילפון (הרגשתי שאני עוד מעט נופלת) ואז הרגשתי דופק מהיר ופלפטציות.
אשמח לדעת מה דעתך והאם יש עוד משהו שהרופאים מפספסים.
האם את ממליצה לעשות בדיקת TILT ? כי אחד הרופאים כן המליץ ואחר לא!
גם אחד הרופאים המליץ על reveal והאחרים לא
תודה רבה
וסליחה על האורך
פשוט מרגישה נאושה, יש סימפטומים אבל לא מגלים כלום ואין טיפול. אני מנסה לחיות ולהתעלם מזה ולא מצליחה זה תוקף אותי כל פעם מחדש.

סמל אישי של המשתמש
פרופ. תרצה פוקס
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: בירור בעיה לבבית

הודעהעל ידי פרופ. תרצה פוקס » 08 נובמבר 2017, 20:29

שלום,
הסיפור באמת ארוך ומפורט. כדאי שאלקטרופיסיולוג יבדוק בצורה פרטנית את כל הבדיקות שעשית.
אולי כדאי להתחבר ללופ ריקורדר ולשדר בזמן אמת את האקג שלך כאשר את לא מרגישה טוב.
אין אפשרות לתת ייעוץ אישי במסגרת הפורום.

בהצלחה
בברכה,
פרופ' תרצה פוקס
מנהלת היחידה להפרעות קצב לב
בית חולים אסף הרופא

מרפאת בית חולים: 08-977-9730 מרפאה פרטית: 03-616-4042
למידע נוסף ואתר על מחלות לב והפרעות קצב לב

חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/Prof.Fuchs

חזור אל “שאלות ותשובות עם פרופ' תרצה פוקס”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים