מיואשת

פורום זה מיועד לשאול שאלות כלליות ובעלות עניין לכלל הציבור בנושא מחלות לב והפרעות קצב לב. הפורום אינו תחליף לייעוץ מקצועי מסודר אצל רופא קרדיולוג

מנהל: פרופ. תרצה פוקס

דידי

מיואשת

הודעהעל ידי דידי » 06 דצמבר 2017, 08:32

בס״ד
בוקר טוב פרופסור תרצה .
אני בת 36 מעשנת בשנתיים האחרונות גילו לחץ דם גבוה מטופלת בקרדילוק 2.5 אלנדקס 5 מלגרם וקלונקס .
סובלת מתופעות מוזרות כבר 20 שנה עשיתי בירור מקיף מספר פעמים במהלך ה10 שנים האחרונות כגון : אקג מספר רב מאוד של פעמים . הולטר לופריקורדר במשך שנה וחצי אקו כל שלוש שנים בדיקת מאמץ לפני כ9 שנים . לאחר בירור עם פרופסור עמוס כץ , פרופסור זגר היקרים נשללו הפרעות קצת או בעיה לבבית והופנתי מס רב של פעמים לטיפול בחרדות .
האומנם האבחון הוא קרדיופוביה (פחד מבעיות לב ) התופעות הולכות ומחמירות. בעבר היה דופק מהיר מאוד חד פעמי עד כדי כך שהגיע ל190 ואז התחילו טיפול בקרדילוק 2.5 מלבד תופעה זו היו תופעות כמעט יום יומיות של לחץ בחזה דופק מהיר ופעימות מוקדמות רצופות . לאחרונה ישנם תופעות של דופק מאוד מהיר לא מצליחה לספור בגלל שהוא מהיר במהלך היום מלווה בתחושת חום בכל איזור בית החזה וסחרחורות כשזה קורה אני מרגישה כאילו אני עומדת לקבל דום לב ואחרי מספר דקות זה נרגע.
בנוסף בשבועות האחרונים בלילה בחלק שבין התחלת השינה שהגוף מתחיל להירדמות ישנם תחושה של דופק מהיר כמו פרפור לכמה שניות זה לא מלווה בשום תחושה למעט הדופק הזה .מספר פעמים ניסיתי לתופס את הדופק לחוש אותו בפרק כף היד וזה לא מורגש .
אתמול זה קרה לי4 פעמים במהלך ההרדמות והפעם ״תפסתי״ את הדופק אכן מאוד מהיר למספר שניות ואז נרגע .
יש לציין כי לקחתי חצי שעה לפני את הקרדילוק .
לפני חודשיים עשיתי הולטר יצא כמובן תקין ( אף פעם לא קורה משהו שההןלטר עלי ) ולפני כ3 שנים אקו
אני מיואשת ואני לא יודעת מה יש לי כולם אומרים שזה חרדה ולא מתייחסים לכל התופעות האלה מונע ממני לעשות פעילות גופנית מחשש שיקרה משהו מונע ממני מדי פעם ללכת לעבודה או פשוט לקום וללכת באמצע העבודה שזה קורה .
מה עלי לעשות שלא עשיתי?
והאם זה הפרעת קצת שיכולה לסכן חיים?
האבחנה של אקו מלפני 3 שנים .
Normal echo Doppler study
Minimal mitral regurgitation
Mild tricuspid regurgitation
אני מודה לך מאוד ומתנצלת על כמות המלל באמת שאני מיואשת
תודה מראש ובכבוד רב

Adi483

Re: מיואשת

הודעהעל ידי Adi483 » 06 דצמבר 2017, 08:44

שכחתי לציין כי סובלת מתסמונת קדם ויסתית בדרגה קשה ורוב התופעות מתחילות כשבוע לפני הוסת ועד 10 ימים במהלך הוסת
לאחרונה לוקחת אנדרוקור 10 .
האם תסמונת קדם ויסתית יכולה לגרום לתופעות אלו?
תודה שוב וסליחה

חזור אל “שאלות ותשובות עם פרופ' תרצה פוקס”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 2 אורחים